Najważniejsze czynniki decydujące o tym, czy nieruchomość jest premium

W przypadku nieruchomości, słowo premium odnosi się do wysokiego standardu wykończenia wnętrza przy użyciu wyselekcjonowanych materiałów. To także ponadprzeciętny metraż i dogodna lokalizacja.  Jednak na tym nie kończy się lista czynników decydujących o tym, że wybrana nieruchomość zyskuje miano luksusowej. Jaki metraż powinien mieć apartament premium, jak możemy rozumieć dogodną lokalizację i co jeszcze może świadczyć o tym, że mieszkanie posiada wysoki standard? Rozwinęliśmy ten temat w poniższym artykule!

Dowolność aranżacji

Powszechnie wiadomo, że im więcej miejsca do dyspozycji, tym większy komfort dla domowników oraz dowolność aranżacji wnętrza. Atutem jest także ilość pokoi, które dają dodatkowe możliwości zagospodarowania np.: stworzenie garderoby, czy własnego biura. Jest to możliwe w przypadku wielometrażowego mieszkania, ale nie jest to warunek obligatoryjny. Komfort wynikający z dużej powierzchni jest jedynym z czynników definiujących inwestycję premium, jednak nie oznacza to, że mniejszy metraż zamyka drogę do miana nieruchomości luksusowej. Ważniejszy jest sposób aranżacji i uzyskanie przestrzeni dzięki odpowiedniemu projektowi wnętrza.  

Może Cię zainteresować: Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Dogodna lokalizacja inwestycji

Idealna lokalizacja, czyli jaka? Śpieszymy z odpowiedzią! Deweloperzy powinni brać pod uwagę wszelkie warianty, które może uwzględniać klient decydujący się na wybór apartamentu w danym miejscu. Jeżeli apartamentowiec mieści się z dala od centrum, bliskość do przystanków komunikacji miejskiej oraz bardzo łatwy i szybki dojazd do głównej części miasta jest absolutną koniecznością. Komunikacja z centrum jest kluczowa dla wielu klientów pracujących w sercu miasta.

Kolejnym aspektem jest ładna i zadbana okolica, dostęp do zielonych terenów zarówno wokół domu, jak i w dalszej odległości – mowa o parkach, do których można pójść na spacer bądź poranny trening, nie oddalając się zbytnio od miejsca zamieszkania. Obcowanie z naturą jest dla wielu ludzi wręcz najważniejszą kwestią, więc jeśli decydują się na apartament, zamiast własnego domu z ogrodem, potrzebują mieć blisko siebie wiele możliwości korzystania z okoliczności przyrody.

Ostatnią rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy wyborze lokalizacji to dostęp do rozbudowanej infrastruktury. Mowa o sklepach, restauracjach, salonach usługowych. To dodatkowy i ważny czynnik ułatwiający wybór apartamentu. A do tego wszystkie wymienione kwestie bardzo wzbogacają postrzeganie inwestycji.

Parking podziemny i monitoring

Wśród kolejnych czynników decydujących o standardzie apartamentu, są udogodnienia na samym osiedlu i to, co dodatkowo zawiera oferta. Czy mamy do dyspozycji własne miejsce parkingowe, najlepiej w garażu podziemnym? Czy na osiedlu jest zamontowany monitoring zwiększający nasze bezpieczeństwo i komfort? Być może brama wjazdowa jest zautomatyzowana, otwierana na pilot. Winda w budynku jest czymś oczywistym, ale warto dodać, że to udogodnienie zwłaszcza dla osób starszych, bez którego nie wyobrażamy sobie inwestycji premium. 

Sprawdź: Mieszkanie pod klucz- co właściwie oznacza?

Nie bez znaczenia pozostaje jakość wykończenia elewacji i części wspólnych. Wykorzystanie trwałych materiałów wykończeniowych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz apartamentu to kolejna kluczowa kwestia, a trzeba dodać, że mieszkania z półki premium są najczęściej od razu wykończane pod klucz. Naszym zdaniem apartament o wysokim standardzie powinien być zaprojektowany w eleganckim stylu, w towarzystwie oryginalnego oświetlenia i materiałów zaufanych marek, oferujących jakość i piękny design podłóg, ceramiki łazienkowej, czy wyposażenia kuchennego. 

Wszystkie wymienione aspekty składają się na miano inwestycji premium, które jak obserwujemy, stale cieszą się dużym zainteresowaniem!