Czy warto inwestować w mieszkanie w Warszawie?

czy warto inwestować w mieszkanie w warszawie

Masz oszczędności i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Inwestycja w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału! Twoje mieszkanie z pewnością zyska na wartości!

Kluczem do sukcesu inwestycyjnego jest oczywiście wybór odpowiedniej nieruchomości. Mieszkania i apartamenty mogą mieć niższą lub wyższą stopę zwrotu. Od czego to zależy? Przede wszystkim od lokalizacji mieszkania, jego metrażu oraz standardu wykończenia. Interesuje Cię zakup lokalu w Warszawie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by dobrze ulokować pieniądze i cieszyć się nieruchomością odporną na okresowe wahania rynku.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo finansowe i zainwestuj w zakup apartamentu, który możesz zamieszkiwać lub wynajmować!

W jakiej dzielnicy Warszawy najlepiej kupić mieszkanie?

Warszawa ma aż 18 dzielnic zajmujących łącznie powierzchnie blisko 520 km2. W przeprowadzanych regularnie rankingach dzielnic, poszczególne części stolicy oceniane są między innymi w kontekście bezpieczeństwa, komunikacji, kultury i rozrywki oraz zakupów i kosztów życia. To równocześnie aspekty, które należy poddać wnikliwej analizie, kupując mieszkanie w Warszawie.

W wymienionych kategoriach wysokie pozycje zajmują: Śródmieście (bezkonkurencyjne w kontekście dostępu do kultury i rozrywki), Mokotów, Wola, Żoliborz i Ursynów, a także Wilanów i Ursus.

Wybierając nieruchomość dla siebie, zwróć uwagę na aspekty najistotniejsze z Twojego punktu widzenia oraz potrzeby domowników. Kupując mieszkanie pod wynajem myśl w kategoriach uniwersalności nieruchomości, która powinna pasować jak największej liczbie potencjalnych najemców.  

Koszt wynajmu mieszkania a cena zakupu mieszkania w Warszawie – czy to się opłaca?

Rynek wynajmu nieruchomości w stolicy Polski jest bardzo zróżnicowany. Wynajem mieszkania w Warszawie, w zależności od lokalizacji i wielkości lokalu, może kosztować wynajmującego od 2 do nawet 6 tysięcy złotych.

Stolica jest pod tym względem najdroższa, a w przypadku większych mieszkań ceny wynajmu w Warszawie mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż ceny wynajmu podobnego pod względem metrażu i standardu wykończenia mieszkania w Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu.

A co z cenami mieszkań? Według danych Expandera w IV kwartale 2021 roku ceny mieszkań w Warszawie wzrosły średnio o 13%, a ceny za metr kwadratowy mieściły się w granicach 12-15 tysięcy złotych.

Równocześnie w III kwartale 2021 roku zanotowano drugą najniższą od 2015 roku ofertę mieszkaniową na warszawskim rynku. W sprzedaży pozostawało jedynie 11499 lokali, a do sprzedaży wprowadzono niewiele ponad 4 tysiące mieszkań (najwięcej w Ursusie, na Białołęce i Włochach).

Kupno mieszkania pod wynajem w atrakcyjnej lokalizacji i wysokim standardzie to inwestycja, na którą dobry czas jest właśnie teraz! Dodatkowo, nie musisz operować gotówką! Wystarczy kapitał pozwalający na sfinansowanie wkładu własnego na poziomie około 10 – 20% inwestycji oraz zdolność kredytowa. Przychód z wynajmu, w zdecydowanej większości przypadków, przewyższa ratę kredytu na zakup mieszkania.

Szukasz mieszkania w stolicy dla siebie i swojej rodziny? Wynajem to dobra opcja na określony czas, niezbędny na przykład do sfinalizowania i podjęcia wiążących decyzji zawodowych lub biznesowych, w wyniku których zdecydujesz się związać z Warszawą na dłużej.

Decyzja o zamieszkaniu w największym mieście w Polsce zapadła? Czas na rozglądnięcie się za własnym mieszkaniem.

Mieszkanie wykończone czy w stanie deweloperskim?

Czas na wybór mieszkania? Rynek nieruchomości oferuje mieszkania wykończone (tak zwane mieszkania pod klucz) i mieszkania w stanie deweloperskim. Która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza?

  • Mieszkanie w stanie deweloperskim to mieszkanie, które wymaga przeprowadzenia dodatkowych prac wykończeniowych oraz zakupu wyposażenia (sprzętów i mebli). Lokale w stanie deweloperskim są najczęściej wyposażone w instalacje wewnętrzne oraz okna i drzwi zewnętrzne. Ściany są otynkowane i wstępnie wyrównane, a na podłogach znajduje się betonowa wylewka. To mieszkanie, które możesz wykończyć w 100% zgodnie z własną wizją, ale musisz liczyć się z dodatkowymi nakładami finansowymi oraz czasem niezbędnym na przeprowadzenie prac.
  • Mieszkania wykończone to mieszkania gotowe do zamieszkania od razu po odebraniu kluczy! Większość mieszkań wykończonych dostępnych na rynku pierwotnym to mieszkania o wysokim lub bardzo wysokim standardzie, w pełni wyposażone i częściowo umeblowane (kuchnia i łazienka wyposażone w meble i sprzęty w zabudowie).

Nux Apartments to oferta skrojona na miarę oczekiwań współczesnych inwestorów. W naszym portfelu nieruchomości znajdują się wyłącznie specjalnie wyselekcjonowane apartamenty i mieszkania, w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz, zlokalizowane w atrakcyjnych i doskonale skomunikowanych częściach Warszawy oraz nowoczesnych kompleksach mieszkaniowych. Nie jesteśmy agencją nieruchomości – za ceną mieszkania nie kryją się więc żadne dodatkowe koszty czy prowizje!